28.11.2020 10:52:10
Prosím o emailovú adresu osoby, ktorá teraz edituje stránku 42195.sk. Zároveň vyjadrujem veľkú ľútosť a smútok nad smrťou Mira Kriška. Bol mojou inšpiráciou a vzorom, keď som sa rozhodol založiť klub 100 maratónov Srbska
Jaro Pavlacký
26.11.2020 22:44:09
Zdravím bežcov!, sme radi že stránka mira krišku -EN znovu ožila a funguje kniha, čomu by sa aj on tiež potešil... Uvádzam oznam o konaní tréningovo-relaxačného prebehnutia ,hamburgového typu. Počet bežcov: cca 10. Termín: nedeľa, 29.11. "Beh po trase Perly", Trenč. Teplice, štart - 7.00h.pri základ. škole, 42.2 km a menej, cesta. Bezcien, občerstvenia na trati /len vlastné, po ceste:22km a 41km pitný teplý prameň, a na obrátke Dol. Poruba 30 km- studnička, hostince, atď/. Beží sa za plnej premávky, treba dodržovať pravidlá bezpečnosti, bežať po krajnici, v dobre viditeľnej farbe dresu, na križovatkách zvýšiť pozornosť, nie 2 vedľa seba, využívať podľa možností chodníky.. Celk.prevýšenie č. 560m, tel. 0911-763753. trasa: trenč.teplice- petrova lehota-omšenie-dolná poruba-trenčianske teplice. Dovidenia!
Hamburg CB
25.11.2020 17:21:57
Vo štvrtok 26.11.2020 bude Hamburg Šenkvice (štart 11:00?) smer Báhoň(pri trati) Jarná Cifer - Karolov majer - k Kociskemu rázc. k hradlo Dolina 21,1 km a nazad do Šenkvice ku kostolu cieľ 42,2 km (cesta, poľná cesta, cesta). Kontaktujte CB +421915654547
Jozef Mecele
25.11.2020 09:22:39
Ženskou rekordérkou v počte odbehnutých maratónov MMM v Košiciach je Eva Kissová, predtým Winterová (Konštrukta Košice). V tomto roku, keď sa dožíva jubilejnej šesťdestiatky, bola jednou z 24 štartujúcich žien. Časom 4:51:09 obsadila 3. miesto v kat. žien 60-69-ročných. 34-krát sa postavila na štart a vždy dobehla do cieľa. Po prvý raz v r. 1982. Jej najlepší čas pochádza z r. 1995 - 3:09:24. Od r. 2008 sa zúčastňuje nepretržite.
24.11.2020 08:04:05
Slovenskými lídrami v maratóne v tohtoročných tabuľkách SAZ - Slovenského atletického zväzu sú Marek Hladík (BMSC Bratislava) časom 2:26:08 a Žilinčanka Sylvia Šebestian (AŠK Skalica) časom 3:04:31. Obaja tieto časy zabehli na 97. roč. Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach začiatkom októbra, keď tam získali aj tituly majstrov SR v maratóne, Marek svoj premiérový, Sylvia už svoj piaty v poradí. Foto: TA SR
23.11.2020 08:56:48
Tlmačanka Eva Seidlová (AK Tlmače), v tomto roku 72-ročná, prezidentka SZM, slovenská ženská rekordérka v počte odbehnutých maratónov, členka Diamantového klubu MMM si začiatkom októbra tohto roka zapísala na 97. roč. MMM v Košiciach už svoj 463. odbehnutý maratón (spolu aj s behmi dlhšími ako maratón) a svoj 26. na MMM, v čase 4:22:32. Bola najstaršou ženou v bežeckom poli, jedinou v kat. žien 70-ročných a st. Foto: Jaro Baláž
23.11.2020 08:27:02
Autor nekrológu Mirovi eN Kriškovi Viliam Novák si takto s Mirom v tejto spoločnosti zabehol niekoľko kilometrov aj v Rajeckom maratóne v r. 2012. V tej skupinke som sa ocitol aj ja. Pamätám, bolo to v prvej polke trate, z Rajca do Čičmian. Vilko s Mirom preberali niekoľko tém, techniku aj politiku. Fotografia sa objavila spolu s článkom o vedcovi Viliamovi v časopise o vede a technike "Quark". Zľava prezident SZM Šaňo Simon, nástenkár SZM Miro eN Kriško, tieňový redaktor 42195.sk (takým ma ustanovil Miro) Jožo Mecele, vedec v maratónkach, pisateľ dojákov na 42195.sk Vilko Novák.

ta3
22.11.2020 18:19:32
nekrolog MK
20.11.2020 19:32:16
19.11.2020 09:27:42
71-ročný Košičan Peter Polák (Belle Export Import Košice) bežal špecifický "koronový" maratón MMM 2020. Je rekordérom v počte odbehnutých maratónov MMM. 44-krát sa postavil na štart, 44-krát dobehol do cieľa. Po prvý raz v r. 1974. Jeho najlepší čas na MMM pochádza z r. 1980 - 2:25:20.